Coś tu Wam podrzucam / zgłoszenia do dnia 10 lipca :
Otwarty Uniwersytet Poszukiwań - Seminaria Letnie
12–23 września 2011 Instytut Grotowskiego we Wrocławiu
Otwarty Uniwersytet Poszukiwań to program regularnych spotkań o charakterze wykładów, seminariów i warsztatów odbywających się w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu od roku 2010. W jego ramach w sezonie 2010/2011 zrealizowano cykl „Performatyka i inne tańce” oraz serię seminariów i wykładów naukowców z Polski (m.in. Krzysztof Rutkowski, Agata Adamiecka) i zagranicy (Freddie Rokem, Phillip Zarilli).
Seminaria Letnie, zarazem podsumowujące miniony rok akademicki i otwierające nowy, to dwutygodniowy program wykładów i warsztatów w języku angielskim, adresowanych do zainteresowanych osób z całego świata, chcących we współpracy z wybitnymi naukowcami poszerzyć swoją wiedzę o teatrze i performansie, pogłębić umiejętność krytycznej analizy współczesnej kultury a także poznać tradycje i współczesność teatru polskiego, w tym także dokonania Jerzego Grotowskiego.
Na pierwszą edycję Seminariów, która odbędzie się w dniach 12–23 września 2011 złożą się:
* cykl seminariów prof. Iana Watsona (Nowy Jork) pod wspólnym tytułem Performance Studies Methodology (12–16 września);
* cykl seminariów prof. Marii Shevtsovej (Londyn) The Sociology of Theatre and Performance (19–23 września);
* cykl wykładów prof. Dariusz Kosińskiego (Kraków/Wrocław) The Polish Theatre of Transformation (12–16 września);
* cykl wykładów prof. Mirosława Kocura (Wrocław) The Sources of Theatre (19–23 września).
PROGRAM
Oprócz tych czterech cykli w ramach projektu odbędzie się cykl zamkniętych projekcji prezentujących dokumentację filmową pracy Jerzego Grotowskiego i Teatru Laboratorium oraz najważniejsze zjawiska polskiego teatru współczesnego. Uczestnicy projektu będą mogli także (w miarę możliwości czasowych) prowadzić własne badania i poszukiwania z wykorzystaniem materiałów zgromadzonych i przechowywanych w Archiwum Instytutu im. Jerzego Grotowskiego. Jeśli uczestnicy zgłoszą taką potrzebę, będzie również czas na prezentację i dyskusję na temat ich własnych projektów badawczych.
Letnie Seminaria przeznaczone są dla zamkniętej grupy uczestników (do 20 osób) wybranych na podstawie zgłoszeń. Udział w programie jest płatny, zaś koszt dwutygodniowych zajęć to 300 euro (150 dla uczestników z Europy Środkowej i Wschodniej).
Zgłoszenia zawierające podstawowe informacje: imię i nazwisko, datę urodzenia, informację o miejscu zamieszkania, wieku, miejscu studiów bądź pracy, zainteresowaniach kandydatów prosimy przesyłać w formie elektronicznej na adres: fsylwia@grotowski-institute.art.pl do dnia 10 lipca 2011.